Straż Leśna pomoże na granicy z Białorusią

9

Lasy Państwowe ogłosiły mobilizację Straży Leśnej, jej funkcjonariusze wesprą Straż Graniczną, policję i żołnierzy Wojska Polskiego na granicy z Białorusią.

– Leśnicy i funkcjonariusze Straży Leśnej z regionów przygranicznych pomagają polskim służbom od początku kryzysu migracyjnego. Doskonale znają teren, zwłaszcza trudnodostępne leśne ostępy. Niestety, sytuacja się zaostrzyła, dlatego podjąłem decyzję o mobilizacji Straży Leśnej w całej Polsce i skierowaniu części funkcjonariuszy na granicę z Białorusią, by pomóc bronić nasz kraj – powiedział p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych Józef Kubica.

Decyzja zapadła po konsultacji z wiceministrem klimatu i środowiska Edwardem Siarką, pełnomocnikiem rządu ds. leśnictwa i łowiectwa.

– Obrona polskich granic to nasz obowiązek. Czas próby dla każdego z nas. Ojczyzna zawsze mogła liczyć na leśników. Dzisiaj też jej nie zawiedziemy – podkreślił wiceminister Edward Siarka. 

Funkcjonariusze Straży Leśnej z nadleśnictw w całej Polsce zostaną skierowani do jednostek nadgranicznych. W porozumieniu z dowództwem Wojska Polskiego, Straży Granicznej i Policji będą wspomagać polskie służby mundurowe w kontrolowaniu granicy. Strażnicy leśni dysponują odpowiednim doświadczeniem, sprzętem obronnym i pojazdami.

Dyrektor Józef Kubica podjął także decyzję o przekazaniu wojsku drewna, które będzie wykorzystane do budowy infrastruktury polowej, m.in. platform obserwacyjnych, a także jako opał w polowych obozach, gdzie zgromadzone są nasze siły obronne.

(źródło,foto : Lasy Państwowe – lasy.gov.pl) 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
dad

madki mają jechać na granice

Szlachcić

Prawdziwe pospolite ruszenie.

Ksiądz

Jeszcze straż rybacka i straż ichrony kolei…..

monteskiusz

Straż ochrony kolei już pomaga. I nic w tym dziwnego bo strzegą przejazdów kolejowych. A w lesie kto lepiej sobie poradzi niż leśnicy i straż leśna? Dobrze, że wszyscy się angażują

Ksiądz

To miałem na myśli……nie każdy ma uprawnienia.Ochrona nie ma takich uprawnień

a

Straż rybacka na Bug – mają sprzęt i broń

ten tu

i elegancki pomysł

m.k.

A gdzie są rycerze chytrusa? I inne podobne komandosy?

Lolo80

A co to szkodzi jak mogą niech jadą