fot. WMOSG

Od początku roku, funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego OSG kontrolą objęli 4 800 cudzoziemców  i stwierdzili, że ponad 470 pracowało niezgodnie z przepisami.

76 % nielegalnie zatrudnionych cudzoziemców na Warmii i Mazurach stanowią obywatele Ukrainy. Ponad 60 % obcokrajowców zatrudnionych było niezgodnie z przepisami przez agencję pośrednictwa pracy.

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej od 1 stycznia do 30 września br. wszczęli blisko 155 kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców. Pracodawcy powierzali wykonywanie obowiązków obcokrajowcom bez zezwolenia, na warunkach innych niż wskazane w zezwoleniu lub bez zawarcia odpowiednich umów w formie pisemnej – informuje rzecznik prasowa warmińsko-mazurskiej straży granicznej mjr Mirosława Aleksandrowicz

Naruszenia przepisów  w powierzeniu pracy stwierdzono w branżach pośredniczących w zatrudnianiu – 62% . W budownictwie pracowało nielegalnie 22% cudzoziemców, a branża produkcyjna zatrudniała niezgodnie z przepisami 9%  obcokrajowców.

Najwięcej cudzoziemców pracowało nielegalnie w powiecie olsztyńskim – 31%, ełckim – 14%, nidzickim – 12%.  Natomiast w powiatach: mrągowskim, działdowskim i gołdapskim zatrudnionych niezgodnie z przepisami było po 8% obcokrajowców.

Od początku roku sądy z Warmii i Mazur wymierzyły kontrolowanym wcześniej przedsiębiorcom grzywny na łączną kwotę prawie 150 tys. zł.  

(źródło: WMOSG)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze