Strajk kobiet w Giżycku. Tłumy na ulicach [WIDEO,ZDJĘCIA]

0

Takiego tłumu dawno nikt w Giżycku nie widział. Młodsi i starsi, kobiety i mężczyźni, wszyscy oburzeni i zjednoczeni, z tymi samymi hasłami na ustach. Wspierani przez motocyklistów i kierowców. Tak wyglądał „Giżycki Pogrzeb Praw Kobiet”.

W środę (28 października) w Giżycku na Pasażu Portowym odbył się protest przeciwko zaostrzaniu przepisów aborcyjnych. W swoim wyroku, Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepisy dotyczące aborcji w przypadku ciężkich wad płodu są niekonstytucyjne. Orzeczenie Trybunału wywołało falę protestów w całym kraju.

W Giżycku strajkujący wyruszyli z Pasażu Portowego, by ulicą Warszawską dotrzeć do Urzędu Miasta. Następnie zatrzymali się na ul. Pocztowej przy biurze senatorskim PIS i po kilkunastu minutach powrócili na Pasaż Portowy.

Setki kobiet i mężczyzn, biorących udział w marszu miało ze sobą transparenty krytykujące rząd i zwolenników zaostrzenia przepisów aborcyjnych.

Dzisiejsza manifestacja nie jest ostatnia. Zapowiedziano kolejne marsze.

Wideo dostępne również pod linkiem https://www.facebook.com/Gizycko.info/videos/667409780585369/

(UWAGA! Powyżej został umieszczony materiał wideo. Jeżeli go nie widzisz, oznacza to, że został zablokowany przez AdBlock. Wyłącz blokowanie reklam lub zmień ustawienia przeglądarki, żeby móc obejrzeć wideo. DZIĘKUJEMY!)