Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość

1

W miniony weekend kolejnych dwóch kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h. Oprócz utraty uprawnień, kierowcy otrzymali mandat i punkty karne.

W sobotę giżyccy policjanci kontynuowali kontrolę prędkości w Giżycku na ulicy Obwodowej, gdzie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zostało naniesione zagrożenie „przekroczenia dopuszczalnej prędkości”. Kilka minut po godzinie 10:00 zmierzyli prędkość osobowego Renault Megane, którym kierował 33-letni mieszkaniec powiatu węgorzewskiego. Mężczyzna pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 102 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i ukarali mandatem karnym. Dwie godziny później w tym samym miejscu 33-letnia mieszkanka powiatu legionowskiego także na trzy miesiące pożegnała się z uprawnieniami do kierowania. Powodem była nadmierna prędkość – 107 km/h. Oprócz utraty uprawnień kobieta otrzymała mandat i punkty karne.

Nadmierna prędkość, to wciąż najczęstsza przyczyna zdarzeń drogowych na terenie naszego powiatu. Dlatego kolejny raz policjanci apelują o rozwagę i rozsądek.

Źródło: KPP Giżycko

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Marcin

No ale co to za problem, prawko mozna ogarnac z dokumencik pl.