Stracili prawo jazdy za jazdę po alkoholu i przekroczenie prędkości

0

Niestety wciąż, mimo licznych apeli i prowadzonych akcji prewencyjnych, funkcjonariusze wiele uwagi muszą poświęcać nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy za nic mają przepisy oraz bezpieczeństwo innych i za kierownice swoich aut wsiadają pod wpływem alkoholu albo rażąco przekraczają dozwolona prędkość.

Policjanci z giżyckiej drogówki w miniony weekend zatrzymali prawa jazdy dwóm kierującym. Powodem tego była m.in. jazda po alkoholu i przekroczenie dowolnej prędkości w terenie zabudowanym.

W pierwszym z przypadków 37-letni mężczyzna kierował vw polo mając 0,6 promila alkoholu w organizmie. W wyniku policyjnej kontroli nieodpowiedzialny kierujący stracił prawo jazdy. Wkrótce odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Przypominamy, że kierującym za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów, a także obligatoryjne świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł.

Kolejny kierowca wpadł w ręce policjantów w miejscowości Szczybały Giżyckie gm. Giżycko. Policjanci drogówki zatrzymali kierującego vw caravelle, który przekroczył dozwolona prędkość w terenie zabudowanym o 56 km/h. Miernik prędkości wskazał na 106 km/h. na dozwolonej „pięćdziesiątce” 48-letni obywatel Litwy został ukarany mandatem w wysokości 400 złotych oraz funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze