Stracili prawo jazdy przez nadmierną prędkość

0

Policjanci wielokrotnie apelują, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu wypadków na drodze. W dalszym ciągu jednak zdarzają się kierowcy, którzy nie przestrzegają przepisów w ruchu drogowym. Tym razem prawo jazdy na okres trzech miesięcy straciło trzech kierujących.

W minioną sobotę (04.07) policjanci giżyckiej drogówki realizując czynności w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podczas pomiaru prędkości zatrzymali do kontroli trzech kierujących, którzy przekroczyli prędkość na tzw. „pięćdziesiątce”.

Pierwsza kontrola miała miejsce w m. Konopki Wielkie gm. Miłki. 30-letni kierowca BMW pędził z prędkością 107 km/h w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali 30-latkowi prawo jazdy oraz nałożyli na niego mandat karny oraz punkty karne.

Natomiast dwóch pozostałych kierowców naruszyło przepisy dotyczące dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym w m. Szczybały Giżyckie. 37-letni kierujący BMW przekroczył tam prędkość o 55 km/h, a kierujący motocyklem Suzuki o 57 km/h. Im również zostało odebrane prawo jazdy oraz zostali ukarani mandatami karnymi i otrzymali punkty karne.

Funkcjonariusze są szczególnie wyczuleni na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, bo to one są w naszym kraju jedną z głównych przyczyn kolizji i tragicznych w skutkach wypadków.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze