Stracili prawa jazdy za zbyt szybką jazdę

0

Za zbyt szybką jazdę grożą mandaty, punkty karne i utrata prawa jazdy.

Tym razem przekonał się o tym kierowca VW Caddy, który został zatrzymany w miniony piątek przez giżyckich mundurowych na DK 63 w miejscowości Konopki Wielkie gm. Miłki. 44-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego przez teren zabudowany jechał zbyt szybko, miernik prędkości wskazał, że kierowca pędził z prędkością 106 km/h na dopuszczalnej pięćdziesiątce. I to właśnie było powodem kontroli drogowej.

Drugi z kierowców również został zatrzymany do kontroli drogowej z powodu przekroczenia prędkości. Kontrola miała miejsce także na DK 63 w miejscowości Konopki Wielkie i także w tym przypadku zatrzymanym okazał się kierujący VW Caddy. 50-letni mieszkaniec Pisza jechał z prędkością 103 km/h na ograniczeniu do 50 km/h.

W efekcie kierowcy przyjęli mandat karny w wysokości 400 złotych, 10 pkt. karnych i za pokwitowaniem oddali funkcjonariuszom swoje prawa jazdy. Teraz Panowie przez 3 miesiące będą musieli poruszać się innymi środkami lokomocji.

Przypominamy, że to policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu np. przekroczenia prędkości, zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje dokument. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Natomiast kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze