Stracił prawo jazdy, dostał mandat i punkty karne

3

Według obowiązujących przepisów, kierowca który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h, straci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Przekonał się o tym 29-letni mieszkaniec województwa podlaskiego.

Wczoraj po godzinie 10.00 policjanci z giżyckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 29-letniego kierującego samochodem marki Opel. Mężczyzna nie dostosował prędkości jazdy do obowiązującego ograniczenia w terenie zabudowanym, jadąc z prędkością 114 km/h. Winny wykroczenia został ukarany 400-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierującemu zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące.

Przypominamy, że według obowiązujących przepisów dotyczących ruchu drogowego, kierowca który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez Policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy, ryzykuje on utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
grzesiek

jak czytamy, yanosika i myślenie zostało w domu…

Jacas

Szalał i wyszalal.. teraz jedyne co mu zostanie to kolekcjonerskie prawko z clubcardu! No i warto było?

Jano

Koleś przesadził i mandat jest zasłużony, 114 to w terenie zabudowanym o wiele za dużo… Można gdzieś tam coś przekroczyć, yanosik w razie czego zawsze pomoże, ale przede wszystkim liczy się rozsądek…