Stare buty zostawił na półce, ze sklepu wyszedł w nowych

0

Pisz.W jednym z piskich sklepów obuwniczych doszło do kradzieży obuwia. Z relacji pracowników wynikało, że przed południem do pawilonu wszedł młody mężczyzna, który dość długo rozglądał się po półkach, ale nic nie kupił i wyszedł. Po jakimś czasie pracownica zauważyła na regale  ustawione używane buty w rozmiarze 41. Obok na podłodze stało puste pudełko po obuwiu męskim także w rozmiarze 41, co oznaczało, że sprawca kradzieży wyszedł ze sklepu w nowym obuwiu.

Sprzedawczyni od razu zorientowała  się, że to ten młody człowiek dokonał kradzieży. Chwilę później  zauważyła leżący w pobliżu  męski portfel z dokumentami, w tym z dowodem osobistym. Wszystko wskazywało  na to, że portfel należy do sprawcy  kradzieży, który najwyraźniej zgubił go podczas mierzenia butów.

Tym tropem policjanci dotarli  do mężczyzny podejrzanego o dokonanie kradzieży obuwia. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego. Mężczyzna przyznał  się do zarzucanego mu czynu. Powiedział funkcjonariuszom, że nowych butów potrzebował na pogrzeb wujka, a nie mógł iść  w starych, bo miał zniszczone.

Za dokonanie kradzieży 26-latek ukarany został mandatem karnym w wysokości 300 złotych.

KWP Olsztyn (ASz/TM)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze