Sprawdź za darmo oświetlenie w samochodzie

5

Komenda Główna Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego oraz partnerami Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Polską Izbą Stacji Kontroli Pojazdów, Przemysłowym Instytutem Motoryzacji, a także Firmą Neptis S.A organizuje kampanię pn. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Policjanci podczas prowadzonych kontroli drogowych będą zwracali szczególną uwagę na oświetlenie pojazdów. Kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i wyregulować oświetlenie w swoich pojazdach.

W okresie jesienno-zimowym prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia. Po zapadnięciu zmroku dodatkowym zadaniem przednich świateł pojazdu jest oświetlanie drogi i co szczególnie istotne wszelkich przeszkód.

Prawidłowe działanie świateł ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dotyczy to właściwego ustawienia świateł oraz natężenia emitowanego światła. Niedomagania w tym zakresie mogą skutkować niedostatecznym oświetleniem drogi albo prowadzić do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego.

Mając na względzie bezpieczeństwo, Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, Polska oraz Instytut Transportu Samochodowego oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa, Izba Stacji Kontroli Pojazdów rozpoczęli wspólną akcję badania prawidłowości ustawienia i stanu świateł w pojazdach.

Akcja nosi nazwę: „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w ich pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Akcja będzie prowadzona w dniach: od 24 listopada do 15 grudnia br

W ramach kampanii wybrane Stacje Kontroli Pojazdów będą bezpłatnie weryfikowały stan oświetlenia pojazdów (przez cztery kolejne soboty, tj. 24 listopada oraz 1, 8 i 15 grudnia br). Na Stacje będą też kierowani przez policjantów kierowcy pojazdów, których jakość świateł wzbudzi wątpliwości podczas kontroli drogowej.

Z bezpłatnego sprawdzenia świateł w samochodzie można skorzystać w pięciu stacjach diagnostycznych na terenie Giżycka oraz Wydmin, tj:

STACJA DIAGNOSTYCZNA OPEL PINDUR – Giżycko ul. 1-go Maja 17 (tel: 600 254 794)

OKRĘGOWA STACAJ KONTROLI POJAZDÓW JUCHNIEWICZ S.C. – Giżycko ul. Obwodowa 7 (662 234 081)

PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG MOTORYZACYJNYCH S.C. Wagner – Szałygin – Giżycko ul. Suwalska 21 (602 623 937, 505 033 702)

TECHMOT – STACJA DIAGNOSTYCZNA – Giżycko ul. Suwalska 30 (tel: 504 067 934)

AUTOSALON EUCAR – Giżycko ul. Mickiewicza 51 (tel: 668 561 139)

STACJA KONTROLI POJAZDÓW Władysław Król – Wydminy ul. Ełcka 23 (tel: 604 500 485)

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Maniek

Mnie osobiście najbardziej wkurzają suvy. Oślepia taki jeden z drugim każdą osobówkę.

Łukasz

Najlepiej to widać we mgle jak jadą samochody przez obwodnicę, te nowe i te z dobrze ustawionymi światłami pozostawiają przed sobą delikatna łunę, która siega wysokości kolan, Ci jadący z źle ustawionymi świeca ponad 1.5metra w górę 😉 a Co używają tych nielegalnych przetworników i niby xenonów co świecą na niebiesko, tworzą łunę na 10 metrów w górę 😉

abc

Dokładnie. Żarówki z bricko za 8 zł i wydaje im się że mają xsenony. Przeważnie montują w golfach 4 lub audi 3 prosto ze wsi

Jano

yanosik mniedoprowadzil i nawet wczesniej nie wiedziałem, ze mam zle ustawione swiatla, moze inni tez sprobujaa..

Kierowca

Niektórzy powinni obowiązkowo jechać, bo świeca po oczach aż nic nie widać