Spowodował kolizję na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Konarskiego. Okazało się, że był pijany

3

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej odpowie 70 – letni mieszkaniec gm. Giżycko. Mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę swojego samochodu i na skrzyżowaniu ul. T. Kościuszki z ul. Konarskiego spowodował kolizję.

Wczoraj (18.11) tuż po godzinie 16:00 patrol policji został wezwany na miejsce zdarzenia drogowego na skrzyżowanie ul. T. Kościuszki z ul. Konarskiego w Giżycku. Na miejscu ustalono, że zderzyły się ze sobą dwa samochody – opel astra (którym kierował 70-letni mieszkaniec gm. Giżycko) oraz volvo (którym kierował 31-latek).

Z policyjnych ustaleń wynikało, że kierujący samochodem marki opel skręcając w ul. T. Kościuszki zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwnego kierunku samochód marki volvo. Na szczęście pojazdy poruszały się z niewielką prędkością, więc uszkodzenia nie były duże i nikomu nic się nie stało.

Od kierującego oplem wyraźnie czuć było zapach alkoholu. Po przeprowadzonym przez funkcjonariuszy badaniu stanu trzeźwości, podejrzenia potwierdziły się. Mężczyzna był nietrzeźwy – miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W związku z powyższym, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a samochód trafił na policyjny parking.

Grozi mu nie tylko odpowiedzialność za spowodowanie kolizji, ale także utrata prawa jazdy za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości.

O wymiarze kary zadecyduje sąd.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
lokalny malkontent

Debil. Jeśli stać cię na wódkę to i na taksówkę.

Gajowy Maruszka

Tylko Grozi ?. Ciekawe !. Już więcej nie powinien siąść za kierownicę .

Elo

Grozi bo o wszystkim sąd zdecyduje. Różnie to bywa