Spotkanie z policjantami w Szkole Podstawowej nr 7 w Giżycku

0
Reklama

Jak właściwie pokierować swoim życiem i zdobyć wymarzony zawód? Między innymi na takie pytania odpowiadali policjanci podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej nr 7 w Giżycku. Podczas prelekcji funkcjonariusze opowiadali o swojej służbie oraz wymaganiach, jakie należy spełnić, alby zostać Policjantem

Wczoraj, 16 października policjanci odwiedzili uczniów klasy VII w Szkole Podstawowej nr 7 w Giżycku, gdzie odbyło się niecodzienne spotkanie. W ramach prowadzonych przez szkołę zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie klasy VII mogli zapoznać się z charakterystyką pracy w Policji.

Prelekcje poprowadził Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Giżycku nadkom. Sławomir Ozygała oraz Asystent ds. Prewencji Kryminalnej i Nieletnich asp. Mariola Jagodzińska, którzy rozmawiali z młodzieżą m.in. na temat doboru i rekrutacji do Policji. Zaprezentowali także filmy „Policja Warmińsko-Mazurska” oraz „Promocja Oficerska w Szczytnie” i zapoznali zebranych z etapami rekrutacji i kryteriami, jakie musi spełnić przyszły kandydat na policjanta informując jednocześnie o możliwościach rozwoju oraz kształcenia się w szkołach policji. Na spotkaniu zaprezentowano uczniom różne aspekty służby w tej formacji. Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze, a sami uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem i aktywnością.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze