„Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie. Otwarte Jednostki Policji”- to policyjny projekt mający na celu naukę o bezpieczeństwie oraz uświadamianie dzieci o występujących w ich otoczeniu zagrożeniach.

Spotkania z dziećmi to doskonała okazja do nauki poprzez zabawę. Giżyccy policjanci kładą duży nacisk na działania profilaktyczne mające na celu przypominanie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz uświadamianie o zagrożeniach, z jakimi mogą spotkać się najmłodsi. „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie. Otwarte Jednostki Policji”- to policyjny projekt, w ramach którego policjanci często goszczą przedszkolaków i uczniów w swojej komendzie.

Podczas takich spotkań dzieci dowiadują się, na czym polega praca policjantów w różnych wydziałach. Mają okazję zobaczyć m.in., jak wygląda tzw. „dyżyrka”, na czym polega praca technika kryminalistyki i na własne oczy przekonać się, czym jest daktyloskopia. Ogromną frajdą dla najmłodszych jest pokaz policyjnego sprzętu: radiowozów i motocykli. Dzieci mogą przez chwilę poczuć się jak prawdziwi funkcjonariusze i usiąść za kierownicą czy danego pojazdu.

Oprócz atrakcji, policjanci przez cały czas prowadzą pogadanki, w czasie których omawiają podstawowe zasady bezpieczeństwa. Oprócz informacji, jak prawidłowo poruszać się w drodze do i ze szkoły, dzieci dowiadują się, jak zachowywać się w przypadku zagubienia się, ataku zwierzęcia czy w sytuacji, gdy zaczepia je ktoś obcy.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze