7 października w Giżycku gościła 17-osobowa grupa seniorów, wchodzących w skład rad Seniorów w Braniewie i Fromborku. Była to forma wizyty studyjnej, radni chcieli zapoznać się z funkcjonowaniem Giżyckiej Rady Seniorów.

Podczas spotkania działania Giżyckiej Rady Seniorów przedstawiły Krystyna Kralkowska – przewodnicząca pierwszej kadencji rady i Sabina Kirson – obecna przewodnicząca. O wypracowanych formach współpracy rady z samorządem opowiedziała Ewa Ostrowska – dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej, która prowadziła też całość zebrania.

Goście podzielili się swoimi doświadczeniami z tworzenia rad i początków ich funkcjonowania. Przyznali też, że wizyta jest dla nich źródłem inspiracji do dalszego działania. Tematem rozmów były też rozwiązania w poszczególnych gminach, które mają na celu poprawę jakości życia osób starszych.  

Członkowie wszystkich rad stwierdzili na koniec, że bez względu na miejsce działania problemy seniorów są podobne i warto dalej kontynuować współpracę i wymieniać się doświadczeniami.

(info.: CPUiIS w Giżycku)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze