Spotkanie przedszkolaków z policjantami

0

Policjanci z giżyckiej komendy spotkali się z 6-latkami z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Giżycku. Tematem rozmów było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. 

Policjanci cały czas prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”. W rejonach szkół częściej można spotkać policyjne patrole, które obserwują zachowanie kierowców w miejscu, gdzie przemieszczają się uczniowie. Funkcjonariusze reagują na zbyt szybką jazdę, niebezpieczne manewry wyprzedzania i omijania, kontrolują stan autobusów, którymi dzieci przyjeżdżają do szkoły. Policjanci sprawdzają, czy osoby jadące samochodem używają pasów bezpieczeństwa oraz sposób, w jaki przewożone są dzieci w fotelikach.

Działania policjantów nie ograniczają się tylko do tych w rejonie szkół. Funkcjonariusze angażują się również w profilaktykę. Policjanci z giżyckiej komendy spotkali się z 6-latkami z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Giżycku. 

Podczas rozmowy poruszony został temat bezpieczeństwa pieszych w drodze do szkoły i do domu, bezpieczeństwa małego rowerzysty i użytkownika hulajnogi elektrycznej oraz przypomniano najważniejsze przepisy ruchu drogowego.

Jeśli macie zastrzeżenia do stanu autobusów, którymi przywożone są dzieci do szkół, prosimy o kontakt z Referatem Ruchu Drogowego, tel. 47 735 22 56 lub nr 112 – przekazują policjanci z KPP Giżycko. 

(KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze