Spotkanie policjantów z dziećmi w Przedszkolu „Bajka”

0
Reklama

Kolejne spotkanie giżyckich policjantów z dziećmi odbyło się w Przedszkolu „Bajka” w Giżycku. Asp. Mariola Jagodzińska Asystent ds. Nieletnich i Prewencji Kryminalnej rozmawiała z milusińskimi o bezpieczeństwie na drodze i zawodzie policjanta. Spotkanie zakończyło się praktyczną nauką bezpiecznego przechodzenia przez przejście.

O tym jak być bezpiecznym na drodze, jak nie ulec wypadkowi i jak właściwie przechodzić przez przejście dla pieszych dowiedziały się od policjantki, 5-latki z Przedszkola „Bajka” w Giżycku. Policjantka spotkała się z najmłodszymi na zaproszenie grona pedagogicznego.

Ważnym elementem tego spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz podstawowe zasady i przepisy, które dzieci powinny stosować już od najmłodszych lat. Przedszkolaki w rozmowie z policjantką wykazały się dużą wiedzą. Wiedziały jak ważne jest korzystanie z fotelików bezpieczeństwa i zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Wiedziały również, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, i które miejsca są bezpieczne do przechodzenia na drugą stronę jezdni i co to jest sygnalizacja świetlna i komu służy.

Jednak wielkim zainteresowaniem ze strony milusińskich były pogadanki o zawodzie policjanta i oczywiście całym wyposażeniu, które policjant zabiera do służby. Przedszkolaki wspaniale orientowały się w roli i zadaniach policji. Jak same powiedziały „Pan Policjant porządku pilnuje, przechodniów na pasach pilnuje…”

Poprzez zabawę i śmiech przedszkolaki wiedzą jak być bezpiecznym na drodze i „Co robi Policjant”. Spotkanie zakończyło się praktyczną nauką bezpiecznego przechodzenia przez przejście.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze