Spotkanie Amazonek w Giżyckim Klubie Seniora

0

W piątek (27 października) w Klubie Seniora odbyło się spotkanie w ramach Dnia Różowej Wstążki zorganizowane przez Giżyckie Stowarzyszenie Amazonek.

W tym ważnym przedsięwzięciu uczestniczył Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz oraz dyrektor CPUIS Ewa Ostrowska.

Spotkanie było okazją do wspólnej dyskusji na temat chorób onkologicznych, wymiany doświadczeń, a także wspomnień osób, które już odeszły. Amazonki podkreślały, jak ważna jest pierwsza i szybka reakcja. Tu nie ma czasu na zastanawianie się, na strach i odkładanie wizyty lekarskiej na później. Jak zaznaczyły panie, kobiety nie zgłaszają się na badania profilaktyczne, ponieważ tłumaczą to albo brakiem czasu, albo tym, że nic nie boli, a może coś w końcu znajdą. Dlatego Amazonki od wielu lat zachęcają wszystkie kobiety do badań profilaktycznych.  

Spotkanie zakończono występem zespołu Belcanto z GUTW, który wprowadził wszystkich w radosny nastrój. 

Amazonki to stowarzyszenie kobiet, które w swoim życiu doświadczyły chorób onkologicznych. Organizacja ma na celu podnoszenie kondycji psychicznej i fizycznej osób zmagających się z chorobami nowotworowymi. Amazonki doskonale znają potrzeby pacjentów onkologicznych i wiedzą jak ważne jest wsparcie bliskich. Ponadto panie promują zdrowie i zachęcają do profilaktyki. Podkreślają jak wielkie znaczenie w życiu ma zdrowie, bo przecież bez niego nie da się nic zrobić.  

Swoje działania prowadzą w grupach, w szkołach oraz indywidualnie, a wszystko po to, aby uświadomić zarówno młodym, jak i starszym słuchaczom o potrzebie badań profilaktycznych. Jak zawsze zaznaczają, że tu niezbędny jest kontakt z lekarzem rodzinnym i specjalistą i liczy się czas. Pomimo wielu spotkań i apeli znaczna część kobiet nadal zaniedbuje tak ważną profilaktykę.   

(Beata Górczyńska/ CPUIS Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze