Spotkania z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego

0

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Giżycku oraz Pan Mirosław Boć organizują wspólne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach organizowanych spotkań z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego, przybliżają uczestnikom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przypominają o obowiązku noszenia elementów odblaskowych.

W miniony wtorek i czwartek funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku oraz Pan Mirosław Boć, który od wielu lat uczestniczy w profilaktyce na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym wspólnie odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 7 w Giżycku. Spotkania miały na celu zapoznanie uczniów z zasadami prawidłowego poruszania się po drogach, ze szczególnym uwzględnieniem przechodzenia przez jezdnię, aby ci wiedzieli jak bezpiecznie poruszać się po drogach i bezpiecznie dotrzeć do celu.

Prelegenci rozmawiali z dziećmi o prawidłowym przekraczaniu jezdni, poruszaniu się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza, zachowaniu w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Przypomnieli, że zwolennicy podróży na rowerze muszą pamiętać, że korzystanie z jednośladu oprócz niewątpliwej przyjemności, to olbrzymia odpowiedzialność i przepisy, do których tacy kierujący powinni się stosować. Uczniowie dowiedzieli się o tym, w jakie elementy powinien być wyposażony rower oraz dlaczego w czasie jazdy powinno się używać kasku.

Podczas spotkania, którego celem było zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo pieszych na drodze, wszystkie dzieci otrzymały odblaskowe opaski. Organizatorzy spotkania zachęcali uczniów, aby nosili elementy odblaskowe nie tylko poza terenem zabudowanym, szczególnie teraz, kiedy szare dni szybko przechodzą w ciemne noce, a piesi w takich warunkach mogą być gorzej widoczni przez kierowców.

Zwrócili uwagę na to, że nawet niewielki element odblaskowy sprawia, że jesteśmy na drodze bardziej widoczni, a co za tym idzie, bardziej bezpieczni. Wskazano, że nie musi to być kamizelka. Świetnie sprawdzi się również opaska, czy kurtka z naszytym odblaskiem.

W trakcie prelekcji dzieci wykazały się dużą znajomością przepisów ruchu drogowego i powiedziały, że będą nosić elementy odblaskowe dla własnego bezpieczeństwa.

Wspólne działania będą odbywały się cyklicznie.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze