Spotkali się z najmłodszymi, aby porozmawiać o bezpieczeństwie

0

Giżyccy policjanci spotkali się z przedszkolakami z Przedszkola „Koralik” w Giżycku. Spotkania odbywają się w ramach akcji ,,Otwarte Jednostki Policji – Do Źródeł Wiedzy o Bezpieczeństwie””. Funkcjonariusze rozmawiają z najmłodszymi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz przypominają o bezpiecznej postawie jaką należy przyjąć podczas spotkania się z psem pozostawionym bez opieki, który jest agresywny. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć ze stróżami prawa.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku ponownie gościli przedszkolaków z Przedszkola „Koralik” w Giżycku. Poprzez zabawę z dziećmi, policjanci uczyli najważniejszych zasad na drodze. Przedszkolaki wiedzą już jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, co oznaczają sygnały wydawane przez policjanta kierującego ruchem oraz to, że pojazdom uprzywilejowanym trzeba ustąpić pierwszeństwo, nawet wtedy kiedy inne auta mają zielone światło.

Niesamowitą atrakcją dla milusińskich była możliwość zadawania pytań związanych z codzienną służbą mundurowych jak również możliwość obejrzenia sprzętu policyjnego, który jest używany w codziennej pracy.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze