Spotkają się by rozmawiać o Lesie Miejskim

0

22 lipca br. leśnicy, naukowcy, przedstawiciele samorządu i organizacji pozarządowych spotkają się by rozmawiać o planowanych i realizowanych pracach w Lesie Miejskim w Gajewie koło Giżycka.

Nadleśnictwo Giżycko organizuje spotkanie z interesariuszami, podczas którego przedstawione zostaną realizowane i planowane przez leśników prace w Lesie Miejskim w Gajewie, w szczególności metody, zakres i terminy realizacji. Uczestnicy spotkania będą także rozmawiać o oczekiwaniach społeczeństwa wobec działań podejmowanych przez leśników.

Jesteśmy otwarci na merytoryczny dialog i chcemy rozmawiać o Lesie Miejskim ze społeczeństwem. Wsłuchujemy się w uwagi lokalnej społeczności i reagujemy na postulaty – wskazuje Krzysztof Dąbkowski Nadleśniczy z Nadleśnictwa Giżycko. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców tymczasowo wstrzymaliśmy prace w lesie w okresie letnim, a 22 lipca omówimy wszystkie istotne dla stron kwestie – dodaje Dąbkowski.

Realizowane przez Nadleśnictwo w Giżycku prace zostały ujęte w skonsultowanym społecznie i zatwierdzonym formalnie Planie urządzenia lasu na lata 2017-2026. Zaplanowane spotkanie będzie okazją do omówienia prac przewidzianych w planie i bezpośredniej wymiany rzetelnych informacji, przestrzenią do merytorycznej dyskusji, a także szansą na wypracowanie wspólnego stanowiska w sprawie Lasu Miejskiego. Organizatorem spotkania jest Nadleśnictwo Giżycko.

Zaproszenia do uczestników spotkania zostały wysłane. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00. Jego przebieg zostanie zaprotokołowany i udostępniony opinii publicznej. Spotkanie poprowadzi profesjonalny moderator. Liczba miejsc została ograniczona do 12 (3 dla naukowców, 3 dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, 3 dla leśników, 3 dla przedstawicieli samorządu terytorialnego).

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze