Sportowy sukces Kacpra Góralczyka w Karpaczu. Uczeń Szkoły Podstawowej w Wilkasach na Mistrzostwach Polski

2

Kacper Góralczyk (rok urodzenia 2007), uczeń Szkoły Podstawowej w Wilkasach, pochodzący z małej wsi Sterławki Średnie (gmina Giżycko), w niedzielę 26.09 Startował w Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego – Mistrzostwach Polski młodzików w odległym Karpaczu.

Zawodnik trenerki Urszuli Tworek wywalczył kwalifikacje do startu w MP drugi raz w ciągu tego roku (w czerwcu uzyskał szóstą lokatę na Mistrzostwach Polski młodzików wielobojach w Łodzi -12-13.06.2021 będąc o rok młodszym od swoich rywali).

Tym razem Kacper startował na dystansie 110m przez płotki. W biegu eliminacyjnym poprawił swoją dotychczasową życiówke (16,69s) o 2 dziesiąte sekundy i uzyskał rezultat 16,49s, będący jego nowym rekordem życiowym i awansem do ścisłego finału.

Rozegrano dwa finały ( A i B) po 6 osób. Kacper po wywalczeniu miejsca w top 12 zawodników całej Polski, zdeklasował rywali w swojej serii, wygrywając finał B z czasem 16,08s co dało mu piąty czas na Mistrzostwach Polski i kolejny rekord życiowy. 

Góralczyk w sumie poprawił się o 4 dziesiąte sekundy – to bardzo dużo w sprintach.

Za rok mój podopieczny będzie rywalizował z rocznikiem 2008 oraz swoim (2007) w MP – myślę,  że będzie można powalczyć wtedy nawet o podium. Kacper rozwija się świetnie i ma ogromny potencjał. Po pełnym emocji sezonie kończymy okres starów, odpoczywamy i zaczynamy przygotowania i zgrupowania szykując formę na następny rok – mówi Urszula Tworek, trenerka Kacpra. 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Klon

Brak klubu w Giżycku:( wstyd

Miniet

Świetnie:) gratulacje wielkie