Sportowe ferie młodych sportowców z Gminy Wydminy

0

Mimo, że ferie zimowe mamy już za sobą, to pozostajemy w okresie przygotowań do kolejnych startów we współzawodnictwie sportowym. Mijające dni, dały nam wiele radości w związku z otwarciem kolejnego obiektu piłkarskiego na naszym terenie w kompleksie Centralnego Ośrodka Sportu w Giżycku.

Rozegraliśmy tam już kilka spotkań z zespołami z Giżycka i Białegostoku. Dodatkowo Polski Związek Piłki Nożnej zaprosił naszego kapitana Bartosza Rolnika na tygodniowe zgrupowanie do Siedlec (23-29.02.2022). Udział w treningach i meczach kontrolnych z przyszłymi reprezentantami kraju U15 odbyło się w ramach Zimowej Akademii Młodych Orłów.

Idąc za ciosem Bartosz wyjechał z zespołem Wisły Płock na kolejne zgrupowanie (Busko Zdrój, 04-11.02.2022), które ma mu pomóc w przejściu do tego klubu. Ostatnie wydarzenia z pewnością zmobilizują również cały zespół, do wchodzenia na ścieżkę profesjonalnej kariery sportowej, która wymaga całkowitego poświęcenia.

Taka okazja nadarzy się już w najbliższym czasie, kiedy wychowankowie LUKS Wydminy ponownie zawitają na boiskach Olimpii Grudziądz (20.02.2022). Coraz większa grupa zawodników, zaczyna zapominać o utrudnieniach spowodowanych pandemią i poświęca czas na inwestycję we własne zdrowie i umiejętności.

Oprócz regularnych treningów, mieliśmy okazję do rozgrywania spotkań kontrolnych z zespołami Mamr Giżycko i Mazurii Giżycko oraz Akademii Młodego Piłkarza z Białegostoku i ich kolegów z zespołu Junior Białystok. Gra, często bez podstawowych zawodników pozwalała z optymizmem obserwować naradzanie się nowych liderów, którzy będą musieli coraz częściej wymagać od siebie sporego zaangażowania.

Okazją do delikatnego odpoczynku, był udział w zimowym zgrupowaniu w Zakopanem (28.01.-04.02.2022), a w najbliższych dniach wrócimy do treningów na pływalni w Ełku (18.02.2022). Sport, aktywność ruchowa w obecnym czasie stanowi doskonałą alternatywę dla zagrożeń, którymi jesteśmy poddawani w związku z pandemią i problemami geopolitycznymi.

Miejmy nadzieję, że będzie to również czas na wspieranie dzieci i młodzieży oraz dorosłych przez nasze władze, dla których najlepszym wizerunkiem będzie zdrowe i szczęśliwe społeczeństwo w czym w pewnością może pomóc ogólnodostępna infrastruktura do aktywności fizycznej oraz uświadamianie społeczeństwa o korzyściach z niej wynikających.

Marek Ostrowski, Ewelina Ostrowska   
Foto: Polski Związek Piłki Nożnej, Wisła Płock, LUKS Sport z Kulturą Wydminy

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze