Specjalistyczny samochód w Gminie Wydminy. Pomoże osobom z niepełnosprawnością

0

Gmina Wydminy od 1 lipca 2021 roku realizuje projekt bezpłatnej usługi transportowej door-to-door. Do 29 listopada wykonano 330 kursów z osobami pełnoletnimi z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności lub ograniczoną mobilnością.

Celem projektu jest ułatwienie integracji społeczno-zawodowej osób z potrzebami wsparcia w zakresie mobilności, poprzez wprowadzenie nowej jakości usług transportowych na terenie Gminy Wydminy. Potrzebujący mieszkańcy po zgłoszeniu w Urzędzie Gminy mogą pojechać do lekarza, urzędu, sklepu a nawet do domu kultury na spektakl lub koncert.

W ramach projektu zakupiono fabrycznie nowy 9-osobowy pojazd marki Volkswagen Transporter.

Samochód jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym co najmniej jednej osoby na wózku inwalidzkim, wyposażony m.in. w dodatkowe atestowane pasy bezpieczeństwa umożliwiające bezpieczne przypięcie osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, fotele wyposażone w trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, dodatkowe poręcze lub uchwyty umożliwiające bezpieczne wsiadanie i wysiadanie osób z pojazdu, najazdy dla wózka inwalidzkiego.

Uroczyste przekazanie auta do dyspozycji potrzebujących nastąpiło 30 listopada 2021 roku. 

Całkowita wartość projektu wynosi: 467 500,00 zł i jest finansowana w ramach projektu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dofinansowanego z Funduszy Europejskich

fot. Urząd Gminy Wydminy
fot. Urząd Gminy Wydminy
fot. Urząd Gminy Wydminy
fot. Urząd Gminy Wydminy

(źródło, foto: Urząd Gminy Wydminy) 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze