Spacer po Mazurach z Krystyną Czubówną

2

Mazury są pierwszym regionem w Polsce, który może pochwalić się innowacyjną aplikacją mobilną, łączącą ochronę środowiska, zrównoważony rozwój, promocję turystyki oraz nowoczesną edukację. Miasto Giżycko jest zaś partnerem tego innowacyjnego projektu.

Aplikacja EkoApp zrealizowana przez Fundację HumanDoc to prawdziwa gratka dla miłośników przyrody i pasjonatów turystyki. Opracowana we współpracy z Krystyną Czubówną, ulubioną lektorką Polaków, aplikacja ma na celu zmienić kontakt z naturą.

10 października w giżyckim ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano szczegóły aplikacji. W spotkaniu wziął udział Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz oraz Izabela Żbikowska z Fundacji HumanDoc.

Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz oraz Izabela Żbikowska z Fundacji HumanDoc (fot. UM Giżycko)

Nowoczesna edukacja – wsparcie nauki w regionie

EkoApp ma ogromny potencjał jako narzędzie wspierające nauczycieli i edukatorów w prowadzeniu lekcji nauk przyrodniczych. Aplikacja oferuje nie tylko dostęp do fascynujących informacji na temat przyrody, ale także stwarza interaktywne i angażujące środowisko, które może zainteresować uczniów.

Opowiada Krystyna Czubówna

Jednym z kluczowych aspektów EkoApp jest opowieść Krystyny Czubówny, która przyciąga uwagę i zachęca do eksploracji natury. Jej relaksujący głos i wciągające opowieści o 150 gatunkach fauny i flory oraz ekosystemach Wielkiej Krainy Jezior Mazurskich mogą zainteresować uczniów i sprawić, że nauka stanie się fascynującą przygodą.

Giżycko partnerem projektu Fundacji HumanDoc

Projekt EkoApp powstał w odpowiedzi na rosnącą presję turystyki na środowisko naturalne. Fundacja HumanDoc, odpowiedzialna za projekt, ma na celu uwrażliwienie społeczności na kwestię ochrony przyrody oraz zrozumienie wpływu działań człowieka na ekosystemy. Aplikacja ta jest więc znakomitym przykładem wykorzystania technologii, aby wspierać ochronę przyrody i promować ekologiczne zachowania

Zależało nam na wsparciu miasta Giżycka, dlatego że w naszych oczach miasto Giżycko jest najbardziej reprezentatywne dla Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, a właśnie ten obszar chcieliśmy wspierać. Rolą naszego partnera jest promocja aplikacji. Głównym celem EkoApp jest nie tylko dostarczanie wiedzy na temat przyrody i ekosystemów, ale także promowanie odpowiedzialnych zachowań wobec środowiska naturalnego – mówi Izabela Żbikowska z Fundacji HumanDoc.

EkoApp jest dostępna na stronie internetowej www.ekoaplikacja.pl i może być używana zarówno bez logowania, jak i po utworzeniu własnego profilu, który pozwala planować trasy i śledzić ulubione gatunki fauny i flory.

Szczegóły na stronie https://ekoaplikacja.pl/

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
szkoda

Powiedzcie Krysi, jak Karol traktował zwierzaki w Bystru=ym. Może Jasiek coś o tym powie, chociaż wątpię.

Przejazdem

Moze cokolwiek o odpowiednim zachowaniu wobec zwierzat w schronisku w Bystrem i wplywu dzialan czlowieka?