Solistki GOKiR Wilkasy aż czterokrotnie stawały na podium

0

Solistki Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach w miniony weekend uczestniczyły w XIII Wojewódzkim Przeglądzie Wokalnym „Komu piosenkę” w Bartoszycach.

Dziewczęta rywalizowały w gronie około 80 wokalistów m.in. z Kętrzyna, Olsztyna, Dobrego Miasta, Sępopola, Korsz, Kiwit, Lidzbarka Warmińskiego, Górowa Iławieckiego i Bartoszyc, zajmując w sumie trzy drugie i jedno trzecie miejsce oraz trzy wyróżnienia.

– Czułam niesamowitą dumę, patrząc na moje podopieczne pełne niesamowitej pasji i radości ze śpiewania – przyznała pracująca na co dzień z wokalistami instruktorka Barbara Somionka. – To jest stokroć ważniejsze niż wszystkie nagrody świata. A jeśli są jeszcze doceniani, mają niesamowitą mobilizację do dalszej pracy. W tym roku zabrakło naszych męskich rodzynków, którzy się rozchorowali, ale za rok na pewno wrócimy tutaj z pełną, silną reprezentacją.

Komisja w składzie: Barbara Kryś, Małgorzata Lemiesz i Natalia Sycz bardzo pozytywnie oceniła reprezentantki gminy Giżycko, przyznając im następujące nagrody:

Kategoria klas I-III:

III miejsce – Nikola Peliszko
wyróżnienia – Iga Styczyńska i Zuzanna Czerwińska

Kategoria klas IV-VI:
II miejsce ex aequo – Maja Orzoł i Amelia Somionka
wyróżnienie – Nikolina Pietrzak

Kategoria szkoły średnie:
II miejsce – Aleksandra Bielak

Gratulujemy również wspaniałego występu Lidii Jurowskiej, Aurelii Kowalewskiej i Anicie Fijałkowskiej. Przy tak licznej konkurencji dziewczęta zaprezentowały się znakomicie.

(informacja, foto: GOKiR Wilkasy)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze