Spotkanie z uczestnikami obozu harcerskiego (fot. KPP Giżycko)

Od początku wakacji trwa policyjna akcja „Bezpieczne wakacje”. Policjanci wraz ze strażakami i przedstawicielami sanepidu odwiedzają obozy harcerskie sprawdzając, czy ich uczestnicy są bezpieczni. 

Od początku wakacji policjanci w powiecie giżyckim przeprowadzają we współpracy z innymi służbami kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży. Kontrole obozów harcerskich dokonywane są na terenach leśnych, gdzie organizowany jest odpoczynek letni dla dzieci i młodzieży.

Mundurowi oraz przedstawiciele sanepidu odwiedzając obozy harcerskie sprawdzają, czy ich uczestnicy są bezpieczni. Prowadzą też pogadanki na temat właściwego zachowania w różnych krytycznych sytuacjach uwrażliwiając uczestników obozu na występowanie możliwych niebezpieczeństw.

Strażacy na spotkaniu z harcerzami oraz kadrą obozu omawiali zagadnienia z zakresu zagrożenia pożarowego oraz zagrożeń atmosferycznych. Przypomnieli również warunki ewakuacji z terenu obozu do miejsc bezpiecznych.

Opiekunom udzielono kilku cennych wskazówek mających istotny wpływ na stan bezpieczeństwa na terenie obozu. Funkcjonariusze są w stałym kontakcie z komendantami obozów w celu zapewnienia bezpieczeństwa ich uczestnikom.

Tym razem kontrola obozu harcerskiego odbyła się w miejscowości Wydminy, gdzie stacjonowało 54 uczestników odpoczynku letniego.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Giżycku

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze