Ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Dwóch trafi do giżyckiej komendy

0

To już 5 przyjęcie w tym roku funkcjonariuszy, którzy zasilą szeregi warmińsko-mazurskiej policji. 21 nowo przyjętych policjantów odbędzie 6-miesięczne szkolenie podstawowe, a następnie powróci do jednostek macierzystych. 

W uroczystości wzięli udział m.in.  Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Sławomir Sadowski, Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Wioletta Śląska – Zyśk, Sekretarz Urzędu Miasta Olsztyna Stanisław Gorczyca, insp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie oraz  rodzina i najbliżsi funkcjonariuszy.

Garnizon warmińsko-mazurski liczy obecnie blisko 3.500 funkcjonariuszy. Dzisiaj szeregi policji z Warmii i Mazur zasili 21 nowo przyjętych policjantów. Spośród tzw. „oczka” 2 osoby to  kobiety, a 19 to mężczyźni. Średnim wykształceniem legitymuje się 12 osób, a 9 osób wyższym. Największa liczba policjantów zasili szeregi Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie – 7 osób, po 2 osoby trafią do Olsztyna, Elbląga, Braniewa, Ełku i Giżycka. Po 1 osobie trafi do Iławy, Ostródy, Nowego Miasta Lubawskiego i Pisza.

Już w następnym tygodniu policjanci rozpoczną 6-miesięcznie szkolenie podstawowe, podczas którego zostaną przygotowani do wykonywania odpowiedzialnej i trudnej pracy. Funkcjonariusze, pod okiem wykwalifikowanej i doświadczonej kadry dydaktycznej, wzbogacą swoją wiedzę na temat broni palnej, środków przymusu bezpośredniego, nauczą się wszelkich procedur wynikających z obowiązujących przepisów. Po zakończeniu kursu powrócą do swoich macierzystych jednostek, w których będą zdobywać doświadczenie.

To już 5 przyjęcie w tym roku. W sumie już 100 osób zdecydowało się założyć policyjny mundur. 27 grudnia br. zaplanowano kolejne przyjęcie. W województwie warmińsko – mazurskim na tą chwilę pozostaje jeszcze 131 wakatów do obsadzenia, co stanowi 3,8% w skali całego województwa. Jest to jeden z najniższych współczynników w Polsce.

KWP Olsztyn 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze