W miniony poniedziałek około godziny 14.30 na jednej z ulic miasta kętrzyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Obserwowany przez kryminalnych mężczyzna siedział w zaparkowanym oplu, co chwilę gdzieś dzwonił oraz nerwowo się rozglądał.  Policjanci postanowili sprawdzić nietypowe zachowanie kierowcy. Dokumenty 20-letniego Krystiana O.  oraz stan techniczny pojazdu, jakim się poruszał były bez zarzutów, jednak  w dalszym ciągu jego  zachowanie wzbudzało podejrzenia  funkcjonariuszy. Podczas kontroli, w plecaku mężczyzny policjanci znaleźli słoik z zawartością 40 gramów suszu roślinnego oraz wagę elektroniczną. Po przeprowadzeniu testu narkotykowego okazało się, że była to marihuana. 20-latek  został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Kryminalni  prowadzą dalsze czynności, wyjaśniając wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym skąd zatrzymany miał narkotyki i jakie było ich dalsze przeznaczenie.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 12 lat więzienia.


KWP Olsztyn md/in

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze