Skutki gwałtownych burz w powiecie giżyckim

1

Powalone drzewa, zerwane dachówki i linie energetyczne oraz zalane piwnice to efekt burz, które przechodziły w minionym tygodniu nad powiatem giżyckim.

Strażacy Komendy Powiatowej PSP w Giżycku oraz jednostek OSP usuwali skutki gwałtownych burz, które przeszły nad powiatem w dniach 13 i 16 czerwca.

Interwencje dotyczyły powalonych drzew, konarów oraz zalanych piwnic w budynkach mieszkalnych. Jedno ze złamanych drzew przewróciło się na jacht zacumowany w przystani. Siła wiatru była też na tyle duża, że przewróciła domek letniskowy typu holenderskiego. Na szczęście we wszystkich 27 zdarzeniach nikt nie ucierpiał.

Burze i towarzyszący im wiatr to zjawisko, które jak pokazały ostatnie dni może zarówno wyrządzić szkody w mieniu, ale także stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia. Śledzenie prognoz i komunikatów meteorologicznych, zwłaszcza przez osoby korzystające z wypoczynku nad jeziorami pozwoli przygotować się do nadchodzącego żywiołu.

(kliknij w zdjęcie aby powiększyć)

Źródło: KPPSP w Giżycku

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Vortex

Oj biedni żeglarze co na wyspach się zatrzymują ( to legalne ? ) Ja bym im jeszcze karę wlepił za zaśmiecanie wysp na naszych jeziorach już nie mówiąc o łamaniu prawa w innym kontekście.