Skradzione kwiaty podarował mamie

2

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom gminy Kruklanki za kradzież na jednej z posesji gminy Węgorzewo. Łupem mężczyzn padły 3 sztuki kwiatów doniczkowych gatunku agawa oraz 2 mniejsze kwiaty. Pokrzywdzony oszacował wartość strat na kwotę 2 tyś. złotych. 

W niedzielę (13.06) około godziny 17:00 oficer dyżurny został poinformowany o kradzieży na jednej z posesji gminy Węgorzewo. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie ustalili, że sprzed sklepu zostały skradzione dwie duże donice z kwiatami gatunku agawa.

Tego samego dnia wieczorem sprawcy wrócili po trzeciego kwiatka oraz dwie mniejsze doniczki. Kryminalni w trakcie prowadzonych czynności zmierzających do ustalenia sprawcy kradzieży wytypowali dwóch mężczyzn, mieszkańców gminy Kruklanki.

Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Jeden z nich 26-latek usłyszał już zarzuty. Drugi 32-latek zostanie rozliczony w czwartek (17.06.).

Mieszkaniec Kruklanek tłumaczył się, iż wybrał się na przejażdżkę z kolegą i mijając jedną z posesji zauważyli duże ciekawie wyglądające kwiaty doniczkowe. Kiedy się zatrzymali okazało się, że wszystkie nie zmieszczą się do bagażnika, więc najpierw wzięli dwa, a później wrócili po resztę.

Jedne z kwiatów 32-latek podarował w prezencie mamie.

Za kradzież cudzej rzeczy grozi mężczyznom kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
tutejszy

No to się mamunia ucieszyła jaki to synek zaradny i kochający. Powinna dostać zarzut paserstwa.

mamuśka

dobrze go stara wychowała