piątek, 29 maja, 2026
-Reklama-
Strona główna Na granicy Skradziona we Włoszech toyota zatrzymana na granicy. Nie dotarła do Rosji

Skradziona we Włoszech toyota zatrzymana na granicy. Nie dotarła do Rosji

0
fot. WMOSG

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki SG w Grzechotkach zatrzymali samochód pochodzący z kradzieży, który miał opuścić terytorium Polski i trafić do Rosji.

Do zdarzenia doszło 26 maja na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach. Do odprawy na kierunku wyjazdowym z Polski stawił się 42-letni obywatel Białorusi kierujący toyotą.

Podczas kontroli funkcjonariusze nabrali podejrzeń co do oznaczeń identyfikacyjnych pojazdu. Szczegółowa weryfikacja wykazała, że numer VIN oraz część podzespołów należą do innej Toyoty C-HR.

fot. WMOSG

Dalsze sprawdzenia w bazach danych potwierdziły, że samochód został wcześniej skradziony na terenie Włoch. Jak tłumaczył kierowca, jego zadaniem było jedynie dostarczenie pojazdu innemu obywatelowi Białorusi.

Straż Graniczna zatrzymała toyotę o szacunkowej wartości 170 tys. złotych i prowadzi dalsze czynności w tej sprawie. Po przesłuchaniu 42-latek został zwolniony.

Mężczyzna zrezygnował również z dalszej podróży do Federacji Rosyjskiej.

(WMOSG)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów