Na wiosnę warto wykonać kontrolny przegląd samochodu. Teraz można to zrobić bezpłatnie podczas ProfiAuto PitStop. Na kierowców, którzy przyjadą we wtorek 4 kwietnia, w godzinach 10-16 na parking przy markecie Kaufland (ul. Kazimierza Wielkiego 2), czekać będą specjaliści z ProfiAuto oraz Auto-Lech. Poddadzą oni badaniu technicznemu elementy wpływające na bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Przegląd samochodu należy wykonać po każdym sezonie zimowym. Okres ten jest obciążeniem nie tylko dla układów hamulcowego i napędowego. Trudne warunki atmosferyczne sprawiają, że wiele problemów pojawia się również w przypadku podwozia i nadwozia. One także zasługują na naszą uwagę. Dlatego podczas ProfiAuto PitStop diagności rozpoczną przegląd od sprawdzenia stanu ogumienia, prawidłowego ustawienia świateł oraz działania wszystkich żarówek i stanu kloszy.Kolejny etap to przegląd szyb.W miarę możliwości, samochody będą również podłączane pod urządzenie diagnostyczne.

– Ogromne zainteresowanie ProfiAuto PitStop przekonuje nas o konieczności przypominania kierowcom o regularnych badaniach technicznych swoich pojazdów. Naszą akcją chcemy zwrócić uwagę na to, jak sprawność podstawowych elementówwpływa na bezpieczeństwo.Większość usterek może długo nie dawać o sobie znać, dlatego warto dokonywać powierzchownych kontroli nawet pomiędzy przeglądami, zwłaszcza w przypadku starszych samochodów– wyjaśnia Łukasz Ryś, ekspert ProfiAuto oraz prowadzący program „Projekt Warsztat” w TVN Turbo.

Ale to nie wszystko, bo ProfiAuto PitStop to również okazja do rozmowy z ekspertami i spędzenia czasu w motoryzacyjnej atmosferze. Organizatorami akcji są: marka ProfiAuto, firmy ATE, VARTA i OSRAM oraz AUTO-LECH.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze