Skontrolowali 482 kierowców

1

Giżyccy policjanci przeprowadzili kolejne działania ukierunkowane na ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków. Patrole pilnowały porządku na drogach całego powiatu. Przebadano 482 kierujących.

Działania „Alkohol i Narkotyki” prowadzone były przez cały dzień. Miały na celu eliminowanie z ruchu drogowego zagrożenia, jakim są nietrzeźwi kierujący i po użyciu narkotyków. Policjanci kontrolowali pojazdy na terenie całego powiatu.

Na szczęście tylko w jednym przypadku wynik badania okazał się pozytywny. Kierujący Peugeotem został zatrzymany do kontroli na ulicy Moniuszki w Giżycku kilka minut po godzinie 7:00. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że kierowca miał miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Zgodnie z Ustawą o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi, stan po użyciu alkoholu występuje wówczas, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila. Natomiast stan nietrzeźwości występuje, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila. Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem zagrożonym karą aresztu lub grzywny. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest już przestępstwem zagrożonym karą do dwóch lat pozbawienia wolności. W obu przypadkach sąd orzeka o zakazie prowadzenia pojazdów.

Policjanci apelują do kierowców o trzeźwość i nie wsiadanie za kierownicę samochodu nawet po niewielkiej ilości wypitego alkoholu.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
kiko

I dobrze, że są takie akcje, niech łapią ćpunów i pijaków, a normalni kierowcy, którzy nawet czasem odrobinę przekroczą prędkośc, mogą się posiłkować yanosikiem, żeby się to na nich nie odbijało