Sklepikarz przyłapany z „lewym” tytoniem. Musi zapłacić wysoką grzywnę [WIDEO]

5
fot. WMOSG

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie zatrzymali mężczyznę, który prowadził sklep z akcesoriami tytoniowymi. Oprócz legalnych wyrobów akcyzowych miał lewy tytoń. Teraz sąd skazał go na grzywnę 45 tys. zł za handel lewymi wyrobami akcyzowymi.

11 stycznia do Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wpłynął wyrok Sądu Rejonowego w Giżycku, który uznał oskarżonego 43-latka z powiatu kętrzyńskiego za winnego popełnionego czynu.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie przyłapali mężczyznę rok wcześniej, który wynosił z auta worek z krajanką tytoniową. Zdarzenie miało miejsce w jednej z miejscowości w powiecie kętrzyńskim.

Docelowo tytoń miał trafić na sklepową półkę. Okazało się również, że 43-latek ma jeszcze magazyn z nielegalnym towarem. Łącznie zabezpieczono 19 526 paczek papierosów różnych marek bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy oraz 165 200 kg tytoniu – przekazuje mjr Mirosława Aleksandrowicz z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Gdyby nielegalny towar trafił na sklepową półkę, to straty Skarbu Państwa wyniosłyby blisko 666 tys. zł.

Teraz 43-latek musi zapłacić grzywnę w wysokości 45 tys. zł.

 (UWAGA! Powyżej został umieszczony materiał wideo. Jeżeli go nie widzisz, oznacza to, że został zablokowany przez AdBlock. Wyłącz blokowanie reklam lub zmień ustawienia przeglądarki, żeby móc obejrzeć wideo. DZIĘKUJEMY!) 

(WMOSG) 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
m.k.

Zaraz, zaraz ,165 200 kilogramów? Czyli ponad 16 ton? Sklepikarz? Gdzie on to trzymał? Pod ladą?

Westt

Ciekawe kiedy prokuratorzy zabiorą się za polityków, co przez 33 lata zmarnowali setki miliardów zł! Jeśli nie biliony. Czyli nie wszyscy są równi wobec prawa!

Kolo

toż już zaczęli wsadzać do więzienia posłów więc wszystko przed nami

m.k.

Byłych posłów…

Miglanc

A mogl towar trzymac w bunkrze w centrum Gizycka bo do tego sie nadaje i bylby pod dobrym nadzorem .