Siedmiu nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w weekend

3

W miniony weekend giżyccy policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierowców. Rekordzista jechał rowerem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Trzech nietrzeźwych rowerzystów do kontroli drogowej zostało zatrzymanych w miejscowości Bystry (gmina Giżycko). Fani jednośladów nie bacząc na bezpieczeństwo swoje i innych postanowili wsiąść na rower z promilami. Mieli od 1 do 2 promili alkoholu. Jazdę zakończyli mandatem, a rowery przekazali trzeźwym osobom.

Czwarty z rowerzystów, rekordzista tego weekendu swoją jazdę z promilami na rowerze zakończył w szpitalu. Jak ustalili policjanci 37-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, w miejscowości Kozin (gmina Giżycko) nie zapanował nad jednośladem i przewrócił się na jezdnię, w wyniku czego doznał obrażeń głowy.

Także brakiem wyobraźni wykazało się trzech kierowców aut osobowych, którzy pomimo wcześniej wypitego alkoholu wsiedli za kierownicę. Jak wykazało badanie stanu trzeźwości kierowców, dwóch z nich było w stanie po użyciu alkoholu, a trzeci miał ponad 1 promil alkoholu. Kierowcy stracili już prawo jazdy, teraz odpowiedzą za jazdę po alkoholu.

Policjanci kolejny raz apelują o rozsądek za kierownicą, w szczególności o nie wsiadanie „za kółko” po alkoholu.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Lolo

A ilu się udało

mario

pewnie 70

cyk

W Bystrym chyba nikt rowerem na trzeźwo nie jeździ