Seryjni złodzieje w rękach policji

1

Dziewięć zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli wczoraj dwaj mieszkańcy powiatu giżyckiego. 18–latek i jego 17–letni znajomy wpadli w ręce kryminalnych trzy dni po kradzieży elektronarzędzi.

Do kradzieży elektronarzędzi (m.in. piły, wkrętarki, młota udarowego, głośników) doszło w nocy z 8 na 9 października br. w Giżycku. Jeden ze sprawców zatrzymany został przez kryminalnych w poniedziałek na terenie Giżycka. Kilka godzin później dołączył do niego drugi ze sprawców. 18–latek i jego 17-letni kompan trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci wydziału kryminalnego prowadząc sprawę tej kradzieży ustalili, że nie jest to jedyne przestępstwo na koncie tej dwójki. Mężczyźni, w ciągu ostatniego miesiąca oraz kilku pierwszych dni października br. dokonali szeregu kradzieży i włamań na terenie Giżycka. Sprawcy, pokonując zabezpieczenia, włamywali się do garaży i altan kradnąc interesujące ich przedmioty.

Podczas wszystkich tych przestępstw łupem sprawców padły m.in.: wiertarki, szlifierki, młot udarowy, skrzynia z narzędziami, piła, telefony, pieniądze, dokumenty, odkurzacz oraz głośniki. Jak wynika z ustaleń, część skradzionych przedmiotów została przez podejrzanych od razu sprzedana w lombardzie bądź też wykorzystana. Część łupów odzyskano.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, 18–latkowi przedstawiono sześć zarzutów, natomiast jego 17–letni wspólnik usłyszał dziewięć zarzutów, przyznali się do winy. Teraz o ich losie zadecyduje Sąd. Za kradzież z włamaniem zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolność.

(ICh)

Źródło: KWP OLSZTYN

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Marcin

Oczywiście rodzice 17- latka ślepi byli??