Giżyccy policjanci pracowali na miejscu trzech zdarzeń drogowych, do których doszło w krótkim odstępie czasu na terenie powiatu giżyckiego. W wyniku zdarzeń pięć osób zostało rannych. 

Do pierwszego zdarzenia  z udziałem dwóch pojazdów doszło kilka minut po godzinie 15.00 na trasie Ruda – Kleszczewo. Kierująca volkswagenem polo uderzyła w opla vectrę. Kierowcy byli trzeźwi. Kierująca oplem trafiła na badania do szpitala w Piszu.

Do kolejnego zdarzenia, tym razem  z udziałem czterech pojazdów doszło około godziny 15.40 w Kąpie na skrzyżowaniu drogi K63 z drogą W655.  Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący volkswagenem  golfem 22-letni mieszkaniec gminy Giżycko nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i uderzył w jadącego przed nim  opla, ten z kolei uderzył w citroena, a citroen w jadącego przed nim volkswagena golfa, który zwolnił aby skręcić w lewo. W wyniku tego zdarzenia z obrażeniami ciała do szpitala trafił 22-letni kierowca volkswagena i jego dwóch pasażerów. Ponadto po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że 22-latek kierował bez uprawnień i posiadając aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Około godziny 15.50 na skrzyżowaniu ulic Obwodowej z ulicą Jagiełły w Giżycku, kierująca skodą octavia 36-letnia mieszkanka powiatu giżyckiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu fiatem stillo, w wyniku czego doszło do zdarzenia pojazdów. 36-latka z urazem ręki trafiła do szpitala w Giżycku.

Fot. KPP Giżycko

Policjanci apelują o rozważną jazdę, a także dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze