Seria groźnych wypadków i kolizji w regionie. Uważajcie na drogach

0

Zimno, mokro, ślisko i jeszcze z nieba sypie śnieg – to wszystko znacząco wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Nie tylko tych zmotoryzowanych ale także pieszych. Dlatego tak ważna jest w tym czasie zasada zachowania szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drogach. W ciągu ostatniej doby policjanci na Warmii i Mazurach pracowali na miejscu zdarzeń drogowych, w których decydujące znaczenie miały warunki pogodowe i brak rozwagi kierowców.

Wczoraj (29.11.2016) przed godziną 15:00 morąscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Wilamowie. Funkcjonariusze, którzy pracowali na miejscu wstępnie ustalili, że chłopiec został potrącony przez samochód w trakcie przebiegania przez drogę. Potrącony 8-latek najprawdopodobniej nie zachował ostrożności i wybiegł na jezdnię zaa stającego samochodu ciężarowego wprost przed najdeżdżający inny samochód. Chłopiec z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Tego samego dnia policjanci z powiatu ostródzkiego pracowali na miejscu 8 kolizji, w których najczęściej przyczyną było niedostosowanie prędkości jazdy do warunków drogowych. Wszyscy uczestnicy zdarzeń drogowych byli trzeźwi. Teraz trwa dokładne ustalanie ich przyczyn i okoliczności.

Kętrzyńscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie Barciany – Mołtajny. Tam o godz. 17:50 – jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów – kierowca autobusu rejsowego na stromym zjeździe oraz oblodzonej nawierzchni jezdni wpadł w poślizg, a następnie wjechał do przydrożnego rowu. Autobusem podróżowało 18 pasażerów. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł żadnych obrażeń ciała. Wszyscy pasażerowie zostali przetransportowani przez pojazd zastępczy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 30-letniego kierowcy autobusu wykazało, że był trzeźwy.

Niemal w tym samym czasie – kilka minut po godz. 18:00 – oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie dotyczące potrącenia pieszej. Zdarzenie miało miejsce na ulicy Leyka w Szczytnie. Policjanci ruchu drogowego, którzy natychmiast pojechali na miejsce, wstępnie ustalili, że kierujący toyotą 41-letni mężczyzna, najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa 69-letniej pieszej znajdującej się już na przejściu. Kobieta z ogólnymi obrażeniami ciała została przewieziona na obserwację do szpitala powiatowego w Szczytnie. Teraz szczycieńscy funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Niestety trudniejsze warunki panujące na drogach nie odstraszają nieodpowiedzialnych i nietrzeźwych keirowców. Jednego z nich zatrzymali dziś w nocy kętrzyńscy policjanci. Tuż po północy – okolo godz. 0:30 na ul. Pl. Piłsudskiego w Kętrzynie – policjanci z Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej VW Passata. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na ten pojazd, bo jego styl jazdy wskazywał na to, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 33-letniego Kamila J. i okazało się, że ich podejrzenia się potwierdziły. Kierowca tego pojazdu wsiadł za kierownice mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie, który wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, za to przestępstwo grozi zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do 2 lat oraz wysoka kara pieniężna.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności, rozsądek, wyobraźnię i rozwagę przy panujących trudnych warunkach na drodze! Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, stosowanie się do znaków drogowych z pewnością przyczyni się do ograniczenia zagrożenia na drodze a nawet ocali niejedno życie i zdrowie.

KWP Olsztyn/(MD/JK/JK/TM)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze