Seniorzy powrócili na giżycką uczelnię

3

Od 11 października giżyccy seniorzy biorą udział w regularnych zajęciach Giżyckiego UTW.  Rok akademicki 2021/22 zainaugurowano w nietypowej formie – w wersji online, ale już zajęcia prowadzone są stacjonarnie.

Studenci mają w czym wybierać, przygotowana została bogata oferta wykładów i zajęć tematycznych: język rosyjski, j. angielski, sztuki piękne, rękodzieło, szachy/brydż, piosenka biesiadna, kąpiele leśne, hortiterapia, zajęcia teatralne, nordic walking, gimnastyka z elementami aikido, zajęcia ruchowe, joga, qigong, boccia, zajęcia na basenie, zespół Belcanto, zespół taneczny, redakcja Radio SoVo.

Od listopada rozpoczną się warsztaty psychologiczne, zajęcia z tańca towarzyskiego , literatura i film, teoria sztuki, warsztaty z makramy. Studenci chętnie przychodzą też na ogólne wykłady, pierwszy poświęcony był terapeutycznej roli spotkań z ptakami na osobistym przykładzie Krzysztofa Pawlukojcia, drugi Internetowi dla rozrywki i rozwijania relacji.   

Październik miesiącem Różowej Wstążeczki [CZYTAJ WIĘCEJ]

Wzięli także udział w warsztatach wokalnych z Moniką Wierzbicką, które zakończyły się odśpiewaniem pieśni mazurskiej. Bogata oferta przyciąga wielu seniorów, w chwili obecnej jest ich 230, w tym wielu nowych członków.   

Niestety, nie wszyscy byli słuchacze powrócili na studia, część jest na „urlopach dziekańskich” ze względu na stan zdrowia, niektórzy obawiają się kontaktów z innymi ze względów epidemicznych, a część po prostu zasmakowała w siedzeniu w domu.   

Choć oczywiście zachęcamy do aktywności, tym bardziej, że w tym roku można też skorzystać z bezpłatnego dowozu na zajęcia w ramach usługi „door – to – door”.
Studenci GUTW nie tylko się uczą, ale także bawią – już na początku listopada Rada Słuchaczy organizuje wyjazd do Augustowa połączony z zabawą integracyjną.   

W listopadzie też Rada Słuchaczy organizuje uroczystości z okazji Święta Niepodległości, na które zaprasza mieszkańców Giżycka i wszystkich chętnych 10.11.2021 na godz. 13.00 do Giżyckiego Centrum Kultury.

Przypomnijmy, że Giżycki UTW działa w ramach Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej. Organizacją studiów zajmują się Ewa Ostrowska – dyrektor i Anna Danilewicz – koordynator. GUTW ma też ciała doradcze – Radę Programową i Radę Słuchaczy. Patronat sprawuje Burmistrz Giżycka.

Ewa Ostrowska
Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
spoko

Pozdrawiam naturalny elektorat Komtura, wielbiciela Rutka:)

Tadd

Te zdjęcia „z teraz” ? Jeżeli tak to maseczek jakoś nie widać. 🙁

edyy

toż wszyscy wyszczepieni