Sejm RP uchwalił ustawę o czternastej emeryturze

6

Sejm RP uchwalił ustawę w sprawie czternastej emerytury. Dodatkowe świadczenie otrzyma w tym roku ok. 9 mln osób, z czego 7,7 mln seniorów dostanie wypłatę w pełnej wysokości, czyli równą minimalnej emeryturze. Wypłaty czternastek ruszą pod koniec sierpnia.

14. emerytura – na jakich zasadach?

Świadczenie w wysokości najniższej emerytury (1338,44 zł brutto) otrzymają emeryci i renciści, których wysokość świadczeń nie przekracza 2,9 tys. zł.

W przypadku osób, których wysokość emerytury lub renty przekracza 2,9 tys. zł, dodatkowe świadczenie byłoby wypłacone w kwocie najniższej emerytury, ale pomniejszonej o różnicę między wysokością emerytury lub renty a kwotą 2,9 tys. zł.

Zgodnie z ustawą czternaste emerytury będą wypłacane od 25 sierpnia do 20 września 2022 r.

Dodatkowe wsparcie dla 9 mln osób

Do świadczenia są uprawnione osoby, które nabędą prawa do świadczeń do 24 sierpnia 2022 r. Z kwoty kolejnego dodatkowego rocznego świadczenia pieniężnego nie będzie dokonywanych potrąceń i egzekucji.

Według szacunków ministerstwa w tym roku świadczenie trafi do ok. 9 mln osób. 7,7 mln seniorów dostanie wypłatę w pełnej wysokości. Tegoroczny koszt wypłaty czternastek wyniesie około 11,4 mld zł.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
lokalny

czyli wychodzi na to że jest w Polsce 7,7 miliona emerytów którzy otrzymują 2900 brutto emerytury czy renty… ja im gratuluję że są w stanie za taką kasę przeżyć, naprawdę.

Ares

Bieda to dopiero będzie

××××× ×××

Kiełbasa wyborcza….

Jan

raczej dbanie o obywateli, jak jest z czego dać to dobrze, że dają, na zachodzie nie takie przywileje obywatele mają i nikt nie narzeka

××××× ×××

Jak jest z czego….tu już nie ma wszystko rozkradli sk….

podatnik

i później zdziwieni, że inflacja rośnie jak kasę na lewo i prawo rozdają