ŚDS w Rynie z nagrodą w ogólnopolskim konkursie PFRON

0

„Sztuka Osób Niepełnosprawnych” to największy w Polsce przegląd dorobku artystycznego placówek terapeutycznych dla osób niepełnosprawnych, organizowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W ostatnich latach do konkursu zgłaszano około 2 000 prac rocznie. W ostatnim konkursie, motywem przewodnim był temat „To co kocham”. Prace można było zgłaszać w kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, rzeźba kameralna i płaskorzeźba, tkanina i aplikacja oraz fotografia. Do Oddziału w Olsztynie napłynęło bardzo dużo, bo aż 82 prace plastyczne.

Terapeuci i uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy przy stowarzyszeniu „RYSIPON Dar Serca” w Rynie z wielką pasją i zaangażowaniem podeszli do wyzwania, czego efektem było złożenie prac we wszystkich, możliwych kategoriach.

Jakże ogromną niespodzianką były wyniki konkursu, gdzie w kategorii fotografia uczestniczka ŚDS w Rynie Katarzyna Król zajęła II miejsce, osiągając niebywały sukces.

Z tej okazji w dniu 08 kwietnia 2022 roku, placówkę odwiedziła p. Joanna Bularz (specjalista do spraw wsparcia i pomocy osób niepełnosprawnych) z PFRON w Olsztynie, która osobiście wręczyła nagrody p. Kasi. Niestety sam Dyrektor PFRON p. Mateusz Szkaradziński nie mógł osobiście uczestniczyć w tym wydarzeniu, jednak gratulował telefonicznie.

Od prawej: p. Joanna Bularz, p. Barbara Nowosielska, p. Katarzyna Król,
p. Barbara Król, kier. ŚDS Ryn Małgorzata Zacharczyk

Do konkursu p. Kasię przygotowywała terapeutka, na co dzień pracująca w ŚDS w Rynie p. Basia Nowosielska. Były to szerokie, wspólne działania terapeuty i uczestniczki, rozpoczynając od wprowadzenie w świat fotografii, po odkrywanie i dostrzeganie swoich pasji przez podopieczną. Efekt końcowy zdjęcia zaskoczył wszystkich.

Spotkanie było również wspaniałą okazją do zaprezentowania placówki. Pani Kierownik Małgorzata Zacharczyk oprowadziła gości po całym domu i szczegółowo przedstawiła specyfikację pracy placówki i jej funkcjonowanie na co dzień. Udało się nawiązać współprace na kolejne lata, między innymi w  szeregu przedsięwzięć, które ryńska placówka ma w planach organizować.

Jeszcze raz serdeczne gratulacje dla p. Kasi Król. Życzymy dalszych sukcesów uczestnikom i pracownikom Środowiskowego Domu Samopomocy w Rynie.

Zwycięskie zdjęcie p. Kasi

(tekst/zdjęcia: archiwum ŚDS w Rynie)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze