Samorząd miasta i gminy wspiera giżyckich policjantów

0

Fundusz Wsparcia Policji, tworzony przez samorządy terytorialne, stanowi realną pomoc materialną oraz finansową w realizowaniu przez Policję ustawowych obowiązków. W 2022 roku w ramach Funduszu Wsparcia Policji zostały zawarte porozumienia, w wyniku których giżycka Policja otrzymała środki finansowe na zakup nowego sprzętu.

Jednym z zadań nałożonych na jednostki samorządu terytorialnego wszystkich szczebli jest zapewnienie porządku publicznego i bezpieczeństwa. Wykonując te zadania w sposób pośredni jednostki samorządu wspierają Policję, dofinansowując jej działalność przekazując środki finansowe na Fundusz Wsparcia Policji.

W 2022 r. giżycka Policja z tytułu Funduszu Wsparcia Policji, na podstawie zawartych porozumień o współpracy, uzyskała z jednostek samorządu środki finansowe na zakup nowego sprzętu. Środki jakie władze miasta i gmin przekazały Policji, świadczą o zaangażowaniu i trosce samorządów w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu giżyckiego.

Giżyccy policjanci doceniają każdą pomoc finansową przekazaną przez samorządy na Fundusz Wsparcia Policji. W pozyskiwaniu środków finansowych od lokalnych władz istotna rolę odgrywa komendant powiatowy, który bezpośrednio współpracuje z lokalnymi samorządami na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego.

O tej owocnej współpracy i zaufaniu, jakim samorządy darzą miejscowych mundurowych świadczą środki finansowe jakie zostały przekazane w 2022 roku na zakup nowego sprzętu, który będzie wykorzystywany przez policjantów w ich codziennej służbie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

Z przekazanych środków został zakupiony m.in. monitor, ekran projekcyjny, dwie drukarki, dwa komplety strojów maskujących oraz dwa kompletyi odzieży ochronnej.

To wsparcie zapewni policjantom lepszy komfort pracy. Policjanci dokładają wszelkich starań by ich działania były efektywniejsze i skuteczne. Funkcjonariusze dziękują darczyńcom za przyznane środki finansowe.

Zakupiony sprzęt oraz odzież maskująca i ochronna już trafił do giżyckich policjantów.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze