Komenda Powiatowa Policji w Giżycku otrzymała nowy alkomat. Jest to urządzenie samoobsługowe znajdujące się na recepcji. Każdy kierowca, który ma wątpliwości, czy może wsiąść za kierownicę może przyjść do komendy i sprawdzić swój stan trzeźwości. Urządzenie sfinansowane zostało przez Starostwo Powiatowe w Giżycku. Jego zakup to kolejny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu giżyckiego.

Jednym z elementów poprawy bezpieczeństwa na drogach jest uniemożliwienie prowadzenia pojazdów pijanym kierowcom, którzy jazdą z „promilami” zagrażają nie tylko swojemu życiu i zdrowiu, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego.

Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom obywateli, Komendant Powiatowy Policji w Giżycku, mł. insp. Przemysław Rawa podjął starania i rozmowy z przedstawicielami lokalnego samorządu o zakup ogólnodostępnego urządzenia do badania stanu trzeźwości

Cel został osiągnięty. Urządzenie takie zostało zakupione ze środków finansowych przekazanych przez Starostwo Powiatowe w Giżycku. Znajduje się ono w budynku komendy na recepcji tak, aby każdy kto chce z niego skorzystać miał taką możliwości.

Teraz, wychodząc naprzeciw społeczeństwu, KAŻDY samodzielnie i bezpłatnie będzie w stanie upewnić się, czy może wsiąść za kierownicę. Samoobsługowe urządzenie daje kierowcom możliwość szybkiego i dyskretnego sprawdzenia stanu trzeźwości, a także nie odrywa dyżurnych w ich bieżącej pracy.

Zainstalowany w komendzie alkomat będzie służył wszystkim kierowcom w zwiększeniu bezpieczeństwa na drodze, a co za tym idzie, bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców.

KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Marek

Żenada.. zepsuty alkomat i brak możliwości sprawdzenia trzeźwości ponieważ zdaniem policjanta dyżurnego to nie jest miejsce dla alkoholików..

All

Ja ostatnio byłem i działał. Nawet słomki były