Samochód potrącił kobietę jadącą hulajnogą elektryczną

8

Do potrącenia osoby na hulajnodze doszło wczoraj (03.08) na ścieżce rowerowej przy drodze krajowej nr 59 w Giżycku. 

Zdarzenie miało miejsce wczoraj kilkanaście minut przed godziną 15:00.

Jak ustalili policjanci kierujący osobowym autem wyjeżdżając z posesji na ścieżce rowerowej nie zauważył jadącej hulajnogi w wyniku czego kierująca hulajnogą uderzyła w bok auta.

Podczas upadku 45-letnia kobieta doznała obrażeń nogi, została przewieziona do szpitala w Giżycku. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi – informują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku 

Policjanci apelują o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego i przypominają obowiązujące zasady poruszania się po drodze hulajnogą elektryczną.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący hulajnogą musi jechać drogą dla rowerów bądź pasem ruchu dla rowerów z prędkością do 20 km/h jeżeli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić.

Jeżeli takich pasów nie ma, trzeba jechać ulicą – w przypadku, gdy obowiązuje na niej ograniczenie prędkości do 30 km/h. Jazda elektryczną hulajnogą po chodniku to wyjątek. Jest możliwa tylko, gdy brakuje „ścieżek”, a ruch pojazdów na ulicy jest dozwolony z prędkością wyższą niż 30 km/h. W takiej sytuacji jadąc po chodniku należy ustępować pierwszeństwa pieszym i jechać z prędkością zbliżoną do tempa pieszych.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Giżycku

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
dociekliwy

krajowa 59 i wyjazd z posesji przez ścieżkę rowerową w Giżycku – jakoś nie mogę znaleźć żadnego takiego punktu w granicach miasta.

Pisiek

Najgorsze są prawoskręty np.przy Zajaczka…

Lelele

Fakt kierowca ledwo widzi, czasem świeci tam ostre słońce A do tego rowerzyści mają wszystko w du… I jadą na łeb i szyję.

Olo

kto kogo potrącił? z ustaleń policji wynika, że jadąca hulajnogą wjechała w bok

Dodo

Jadąca hulajnogą miała pierwszeństwo bo była na ścieżce

U

Słoń mrowke

Andrzej Pikciun

ile jeszcze razy ma dojść do kolizji drogowych przez wyjeżdżające pojazdy z tych posesji by zadziałać aby tego uniknąć lub zmniejszyć ilość tych zdarzeń.Bezpieczny wyjazd pojazdów jest utrudniany brakiem dobrej widoczności. Nakazanie montażu luster lub usunięcia krzaków, zarośli i innych przedmiotów które zasłaniają to chyba nie wielki problem. Skutki jakie odnoszą uczestnicy to urazy, cierpienia, leczenie i rehabilitacja. Należałoby wybrać tą tańszą opcję, tak zwyczajnie po ludzku i to szybko z każdej posesji.