Samochód dostawczy wpadł do rowu. Trudne warunki na drogach

0

Opady śniegu spowodowały, że na drogach powiatu mamy trudne warunki. Na ulicach zalega śnieg, jezdnie są mokre i śliskie. O tym jak łatwo można utracić panowanie nad pojazdem przekonał się kierowca samochodu dostawczego. 

Do zdarzenia doszło dzisiaj (26.01) o godzinie 10:42 na drodze powiatowej nr 1726N na trasie Ryn – Stara Rudówka. Kierujący Mercedesem Sprinter nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wprowadził auto w poślizg i wpadł do przydrożnego rowu.

Autem podróżował 32 – latek, który przed przybyciem służb ratowniczych samodzielnie opuścił rozbity pojazd. Poszkodowany został przekazany załodze zespołu ratownictwa medycznego a następnie przewieziony do giżyckiego szpitala.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry wykonywane na błocie pośniegowym mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze