Sam możesz zbadać swoją trzeźwość

3

Przypominamy, że w Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku, zainstalowany jest samoobsługowy alkomat. Osoby, które mają wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, mogą to sprawdzić samodzielnie, bez udziału dyżurującego policjanta.

Samoobsługowy alkomat mieści się w holu giżyckiej komendy, zainstalowany został przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Giżycku. Jednym z elementów  poprawy bezpieczeństwa na drogach jest uniemożliwienie prowadzenia pojazdów pijanym kierowcom, którzy jazdą z „promilami” zagrażają nie tylko swojemu życiu  i zdrowiu, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego. W związku z tym policjanci m.in. prowadzą działania „alkohol i narkotyki”, które mają na celu zbadanie na  zawartość alkoholu w organizmie jak największej ilości kierujących.

Mamy nadzieję, że kierowcy będą odpowiedzialnie podchodzić do problemu jazdy w stanie nietrzeźwości, ponieważ pomijając aspekty prawne, gdzie kara sięga  nawet 2 lat więzienia, to osobę dotykają także inne nieprzyjemności. Wychodząc naprzeciw społeczeństwu, każdy samodzielnie i bezpłatnie jest w stanie upewnić  się, czy może wsiąść za kierownicę. Samoobsługowe urządzenie daje kierowcom możliwość szybkiego i dyskretnego sprawdzenia trzeźwości, a także nie odrywa  dyżurnych w ich bieżącej pracy.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Marek

Parę dni temu nie działał i nie było możliwości zbadania się..

Vortex

kiedyś miałem taką sytuację w wawie – po imprezie na drugi dzień pojechaliśmy sprawdzić trzeźwość na pobliski komisariat – koleś odpalił urządzenie a po sprawdzeniu od razu pytanko, to który z panów kierował samochodem ?

Kierowca

Nie jestem pewny czy mogę jeździć ale na wszelki wypadek pojadę się zbadać 🙂