Sąd Rejonowy w Giżycku odroczył wyrok w sprawie pochówku znanego producenta filmowego

0

W dniu 4 sierpnia 2020 r. przed Sądem Rejonowym w Giżycku odbyła się rozprawa w sprawie przeciwko Mirosławowi S. obwinionemu o dokonanie nielegalnego pochówku spopielonych szczątków producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka.

Komenda Powiatowa Policji w Giżycku w lutym 2020 r. skierowała do Sądu Rejonowego w Giżycku wniosek o ukaranie Mirosława S. – brata matki zmarłego Piotra Woźniaka-Staraka, któremu zarzucono, że w dniu 30 sierpnia 2019 r., w miejscowości Fuleda, gm. Giżycko na terenie jednej z działek należących do rodziny zmarłego zobowiązał się i dokonał pochówku spopielonych szczątków Piotra Woźniaka-Staraka w murowanym grobie w miejscu, które w myśl obowiązujących przepisów nie jest cmentarzem.

Na rozprawie w dniu 4 sierpnia 2020 r. obwiniony Mirosław S. nie przyznał się do dokonania zarzucanego mu wykroczenia i złożył obszerne wyjaśnienia. Sąd przeprowadził postępowanie dowodowe i m.in. przesłuchał w charakterze świadka inspektora nadzoru budowlanego oraz biegłego z zakresu budownictwa, który sporządzał opinię w tej sprawie.

Sąd podczas tej rozprawy zakończył postępowanie dowodowe i zamknął przewód sądowy. Strony postępowania wygłosiły mowy końcowe – oskarżyciel wniósł o uznanie Mirosława S. za winnego zarzucanego mu wykroczenia i ukaranie go grzywną w wysokości 500 zł, natomiast obrońca i sam obwiniony wnieśli o uniewinnienie.

Sąd Rejonowy w Giżycku odroczył ogłoszenie wyroku do 12 sierpnia 2020 r. na godz.12.00.

Źródło: Sąd Okręgowy w Olsztynie

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze