Sąd poszukiwał go od 13 lat. Sam zgłosił się na policję

0

,,Postanowiłem wraz z żoną, że wrócę do swojego kraju i rozliczę się z przeszłością, aby móc zacząć żyć teraźniejszością…” – takie słowa skierował do policjantów 42-latek, który zgłosił się do węgorzewskiej komendy. Mężczyzna od 13-lat poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości. Wydany również został Europejski Nakaz Aresztowania.

W czwartek (13.05) około godziny 9:00 przed okienkiem oficera dyżurnego węgorzewskiej policji stanął 42-latek. Funkcjonariusz od razu rozpoznał mężczyznę i poinformował wydział kryminalny o nietypowej wizycie.

Mieszkaniec gminy Pozezdrze poszukiwany był od… 13 lat przez węgorzewski oraz giżycki sąd. Ponadto został wystawiony za 42-latkiem Europejski Nakaz Aresztowania.

Mężczyzna oświadczył policjantom, że od wielu lat żyje ukrywając się w Irlandii i aby móc w końcu normalnie funkcjonować, postanowił z żoną, że musi rozliczyć się ze swoją naganną przeszłością.

Zatrzymany z komendy trafił już do aresztu gdzie, odbędzie zasądzoną za udział w pobiciach karę pozbawienia wolności w wymiarze 6-lat.

Źródło: KWP Olsztyn (af/tm)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze