Rzućmy wyzwanie kwarantannie!

0
Reklama

Zamknięcie ludzi w domach stało się szczególnym wyzwaniem dla osób uzależnionych. Utrudnione korzystanie ze wsparcia, samotność, niepokój i lęk powodują – jak mówi wiele osób – „ciśnienie, które trudno wytrzymać”.

Rzućmy wyzwanie kwarantannie i nie pijmy alkoholu! Do Polaków apelują terapeuci uzależnień. Obecnie trudna sytuacja może skłaniać wiele osób do ucieczki w trunki. Zapominanie o tym, jak jest “źle” nie poprawi sytuacji, przekonuje dyrektor giżyckiego Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej Ewa Ostrowska:

– Zmieniły się nasze codzienne zachowania, codzienne czynności. Jesteśmy odizolowani więc problem ten dotyka nie tylko osób uzależnionych. Trudna sytuacja na rynku pracy, wiele osób już jest zwolnionych, firmy upadają więc są to dodatkowe bodźce, które nie nastawiają nas optymistycznie – mówi Ewa Ostrowska.

Lekarze biją na alarm – alkohol znacząco obniża naszą odporność, która w czasie szalejącego na świecie koronawirusa jest na wagę złota.

Pomoc psychologiczna w okresie sytuacji epidemiologicznej – https://www.centrumprofilaktyki.pl/aktualnosci/2102-pomoc-psychologiczna-w-okresie-sytuacji-epidemiologicznej

A.Ł

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze