„Ryńskie Spotkania z Historią”- historia żeglarstwa w Rynie (zapowiedź)

0

Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynnie serdecznie zaprasza na drugie już spotkanie z cyklu „Ryńskich Spotkań z Historią”.

Zgodnie z myślą przewodnią cyklu spotkań, sięgać będziemy po historie różnej maści, jednak jeszcze tym razem pozostaniemy w obrębie naszego najbliższego, ryńskiego otoczenia.

Ryn, położony na przesmyku dwóch jezior, mimo tego, że jest małym miasteczkiem, ma bardzo bogatą historię związaną z żeglarstwem. W historyczny rejs z żeglarskimi opowieściami w tle zabierze nas Pan Mirosław Kowalski, od ponad 50 lat mieszkaniec Rynu. Emerytowany nauczyciel i dyrektor szkoły, pasjonat historii regionu, miłośnik i instruktor żeglarstwa, posiada wiele różnych uprawnień wodniackich i bojerowych, od lat zaraża ryńską młodzież miłością do wody i żeglarstwa. Dzięki swojej pasji wychował dziesiątki świetnych żeglarzy.

Opowieść o historii żeglarstwa w Rynie w ramach cyklu „Ryńskich Spotkań z Historią” odbędzie się w sali widowiskowej RPEKiT 31 marca 2022 r. o godzinie 18:00. 

(tekst: Elza Fitza)

25
Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze